Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe
Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe
Casio FX-991EX-PK Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi Pembe
Casio FX-991EX-PK Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi Pembe

Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyonlu Bilimsel Hesap Makinesi Pembe

Marka : Casıo
İndirim Oranı : %27 İndirim
Fiyat : ₺1.499,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.099,90(KDV Dahil)

2 Yıl Garantili ve Faturalı Aynı Gün Hızlı Kargo

Casio FX-991EX-PK 552 Fonksiyon Bilimsel Hesap Makinesi

Casio bilimsel hesap makinesi ile karmaşık hesapların içinden çıkmak artık çok daha kolay! Üniversitelerin mühendislik ve matematik bölümlerinde okuyanların ve hatta mezunların hiçbir zaman elinden düşürmeyeceği bir cihaz olan Casio FX-991 EX 552 model hesap makinesi şık kapaklı tasarımı, yüksek ekran çözünürlüğü ve işlem kapasitesi ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılar.

 • Akıllı Tasarım ile İleri Düzey HesaplamalarSembolleri ve sayısal formülleri daha net görmenizi sağlayan LCD ekrana sahiptir. Ekranın, yüksek çözünürlük özelliği sayesinde görüntülenebilir bilgi sayısı daha fazladır.
 • Gelişmiş arayüzü sayesinde ders esnasında ve normal zamanlarda kolay kullanılabilirlik sağlar. Fonksiyonların kısaltılmamış ve doğal görünümü ders kitabı üzerinden çalışıyormuş gibi kolay anlaşılmaya imkân verir.
 • Gövde yüzeyindeki özel işleme ve metalik tuşlar hesap makinesına şık ve akıllı bir tasarım sağlar. Anahtar fonksiyonların yapılmasını sağlayan tuşların farklı renklerle belirtilmiş olması algıyı kolaylaştırır.
 • Yuvarlatılmış ve ince gövde elde kullanırken kolay ve rahat bir tutuş sağlar.
 • Hesap tablosu hesaplamaları, matris hesaplamaları, vektör hesaplamaları, 4 bilinmeyenli denklem hesaplamaları, eşitsizlik hesaplamaları ve istatistiksel dağılım gibi bir çok i​​leri düzey matematiksel işlemleri yapmanıza olanak sağlar. 
 • Kullanılan formüller ve hesaplamalar sonucu elde edilen veriler hesap makinesı tarafından üretilen bir QR kodu vasıtasıyla akıllı telefon ve tablet gibi diğer elektronik cihazlara aktarılabilir.
 • Sağlam ve Fonksiyonel Teknik DonanımMalzeme: Plastik
 • Renk: Siyah-Beyaz
 • Ağırlık: 90 gr
 • Güneş Enerjisi: Var
 • Ekran Çözünürlüğü: 192x63
 • Fonksiyon Sayısı: 552

Hesap Makinesinin Adresi Casio1946 yılında Japonya’da kurulan şirket dünyanın önde gelen elektronik devlerinden biridir. Casio, hesap makinesı alanında devrim yaratmış ve bu kategorinin dünya lideri markası haline gelmiştir. Parolası ''yaratıcılık ve katkı'' olan firma, ürettikleri kaliteli ürünler ile her zaman kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

 

Bilimsel hesap makineleri, matematik ve mühendislik öğrencilerinin öğrencilik yılları yanında mezun olduktan sonra da eli kolu olabilecek cihazlar arasındalardır.

FX-991EX tasarım konusunda da iddialı bir makinedir. Tamamı plastik beyaz-siyah 90 gram ağırlığındaki makinenin koruma kapağı hem kolay hem de sıkı oturur. FX-991EX’in arkası kavisli yapısı sayesinde elde tutması oldukça kolaydır.

Sağ üst köşesinde de bir güneş paneli bulunur. Makineye LR-44 kodlu bir pil güç verir. Bu pil, bitse de bitmese de güvenlik açısından 3 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Üzerindeki güneş paneli sayesinde pili şarj edebilirsiniz, güneşten güç alırken sağ üst köşede ufak bir güneş logosu belirir.

 

Casio FX-991EX, eski nesil bilimsel hesap makinelerinin ekranlarından 4 kat daha yüksek çözünürlüğe sahiptir, 192x63 çözünürlükte net bir LCD ekrana sahiptir.

552 fonksiyonlu FX-991EX’de temel hesap tabloları için 5 sütun 45 dizide 170 veri görüntüleyebilir. 160 istatistik verisi girebilir, 4’e 4 matris hesaplaması yapabilirsiniz, bunlar yapabildiklerinden sadece birkaçıdır.

Hesaplama, karmaşık, matris, vektör, istatistik, dağılım, hesap tablosu, tablo, denklem, eşitsizlik ve oran hesaplama seçenekleri vardır.

Fakat bu bilimsel hesap makinesini diğerlerinden ayıran en büyük yeteneği üzerindeki işlemin QR kodunu paylaşabiliyor oluşunuz: Dört işlem, bir hesap tablosu veya o tabloda elde ettiğiniz veri, shift ve optn tuşuyla QR kodu oluşturabiliyor. Telefonunuzda Casio EDU+’ın okuyucusuyla kendi telefonunuzda görüntüleyebiliyor veya arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Öğrenciler ve öğretmenlerden aldığı dönüşler sonucunda hem ekran hem de ara yüz tarafında hayli güncellemeye gidilmiş ve bu hesap makinesine daha büyük yenilikler getirilmiştir.

 Yüksek Çözünürlüklü LCD

Yeni ClassWiz sayısal formülleri ve sembolleri görmeyi kolaylaştıran yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran özelliği taşımaktadır.

Yeni ClassWiz’in ekranı önceki modellerine kıyasla küçük boyutta sayıları altı kat fazla ve normal boyuttaki karakterleri iki kat fazla görebilmeyi mümkün kılmaktadır.

Yeni ClassWiz sayısal formülleri ve sembolleri görmeyi kolaylaştıran yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran özelliği taşımaktadır.

Yüksek çözünürlük görüntülenebilir bilgi miktarını artırıyor ve kullanılabilirliği geliştiriyor. Ayrıca, ClassWiz 5 sütun ve 45 satıra kadar hesap tablosu oluşturmak için temel bir hesap tablosu fonsksiyonu ile donatılmıştır. (maksimum 170 veri öğesi).

Kullanımı kolay

Geliştirilmiş ekran özellikleriyle birlikte üstün kullanabilirliği, arayüzü derslerde kullanım için kolay hale getirir

Sezgisel ikon görünümü

Menüdeki ikonların kullanımı görüşü arttırır.

İstenilen fonksiyonun seçimi çabuk ve kolaydır.

Kısaltılmamış İngilizce görünüm

Neredeyse tüm İngilizce kelimeler kısaltılmamış şekliyle ekranda görünebilmektedir.

Etkileşimli format

Etkileşimli menü görünümü daha fazla etkileşimli işlem gerçekleştirir.

Doğal Ders Kitabı Görünüm

Fraksiyonları, logaritmaları, güçleri, kökleri ve diğer matematiksel formül ve simgeleri girmek ve göstermek aynı ders kitaplarında olduğu gibidir.

En iyi hesaplar için yeni tasarlanmış gövde

Akıllı tasarım ve şık dokuyu ön plana çıkarıyor

Çalışması kolay

Yüksek performanslı bir işlemci ve önceki modellerinin iki katı hafıza ile hızlı işlemler ve üstün hesaplama gücü sağlar.

Yüksek performans eğitimde etkilidir

 

Eksiksiz, hızlı öğrenme için liste görüntü fonksiyonu

Değişkenler ve istatistiksel hesap sonuçları hafızada saklanır ve liste şeklinde gösterilebilir. Önceki modellerde olduğu gibi tekil değerleri girip onaylamaya gerek yoktur.

İleri düzey matematik işlemleri için yüksek hesaplama kabiliyeti

ClassWiz, 4x4 matris hesaplamaları, dört bilinmeyenli eşanlı denklemler, dördüncü dereceden denklem hesaplamaları ve ileri düzey istatistiksel dağıtım hesaplamalarını kapsayan ileri düzey matematik işlemlerini bile destekleyen hesaplama kabiliyetine sahiptir.

İleri Düzey Matematik için etkileyici öğrenme

ileri düzey matematiksel hesaplamalar yapmak bile basittir ve önceleri mevcut olmayan ekran özellikleri şimdi mevcuttur.

Hesap tablosu hesaplamaları

Hesap tablosu fonksiyonu matematik derslerinde önemli hale gelen İstatistiklere çalışmak için kullanılabilir.

 

Hesap tablosu fonksiyonu ayrıca, tekrarlanan formüllerin girilmesini mümkün kılmaktadır.

 

İleri düzey Riemann fonksiyonlarını kullanarak hesaplama yapmak da mümkündür.

Hesap tablosu fonksiyonu öğrencilerin sınıfta bile gerçek-dünya verilerini kullanmalarını basitleştirerek istatistiksel işlemi etkili bir şekilde yapmalarına olanak sağlar.

İleri düzey istatistiksel dağıtım hesaplamaları

Bu fonksiyon birkaç farklı türde binom olasılığı gibi dağıtım hesaplamalarını yapmaya olanak kılar.

Matris hesaplamaları

Bu fonksiyon 4 satıra 4 sütunluk matris hesaplamalarını yapmaya olanak kılar.

Diğer yeni yeni gerçekleştirilmiş hesaplamalar

ClassWiz aşağıdakileri içeren diğer ileri düzey matematik işlemlerini desteklemektedir.

QR Kodu Kullanarak Online(çevrimiçi) Görüntüleme Hizmeti

Girilen formül ve veriler hesap makinesindeki ayarlar ile eşleşen QR Koduna çevirilir ve hesap makinesi ekranında gösterilir.

QR Kodunu akıllı telefon, tablet ya da diğer benzer cihazdaki bir uygulama ile okutarak sayısal formüller ve grafikleri görüntüleyin ve çalışmalarınızda kullanın.( sadece fx-991EX/570EX )

Grafiklerle Görüntüleme

Kolay formül girişi

Hızlı kullanım kılavuzunu gösterme

 

Gelişmiş fonksiyonların kapsamlı bir serisi CASIO bilimsel hesap makinelerine özeldir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR